יום ראשון, 4 בדצמבר 2016

eBay - איך יודעים אם המוצר מזויף או מקורי?


אחת השאלות שעולה באופן קבוע ברשתות החברתיות ובקבוצות האיפור השונות היא "איך אני יודעת אם המוצר מזויף או מקורי?" התשובות הקבועות הן "תראי לפי המחיר" או "תראי אם המוכר מסין". אז, לא! המחיר והמיקום נותנים איזשהי אינדיקציה אבל היא לגמרי אינה מספקת, כי מותר למוכר למכור מוצר במחיר גבוה כל עוד תיאור המוצר מדויק ונכון. באותה מידה, יכול להיות שהמוכר מסין והוא ימכור מוצר מקורי בזול. באיביי יש מגוון מוכרים, חלקם נרשמו כמוכרים על מנת למכור מוצר בודד בלבד. מה שכדאי לדעת הוא שהמוכרים באיביי חתומים על רשימת המוצרים שהם מוכרים. כולם חייבים להגדיר את המוצר באופן ברור וחד משמעי. אף אחד מהם לא יסתכן בתביעה או בסילוק מאיביי בעיקר כאשר לקונים ישנה אפשרות לדווח על כל מוצר במידה וקיימת בעיה.

eBay הוא אתר נפלא למצוא בו מוצרים שאינם נמכרים בארץ (או שאינם נשלחים לארץ) ולעתים אפילו במחירים זולים יותר. אני מאוד אוהבת לרכוש באתר כי אני יודעת שיש לי את הגנת הקונה של איביי ושל פייפאל. ברגע שמבינים את המדיניות של איביי לגבי מכירת מוצרים מזויפים, אפשר לרכוש בו מוצרים ללא חשש. הפוסט הזה בא להבהיר מספר נקודות ולתת לכן את המידע והכלים לרכישת מוצרים מקוריים באתר. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מדיניות eBay לגבי מכירת מוצרים

Items that bear a company's official brand name or logo can be listed as long as the products were lawfully made by, for, or with the consent of that company.

We don't allow replicas, counterfeit items, or unauthorized copies to be listed on eBay. Unauthorized copies may include things that are bootlegged, illegally duplicated, or pirated. These kinds of things may infringe on someone's copyright or trademark.

For examples of what you can and can't sell on eBay, see the guidelines below.

Make sure your listing follows these guidelines. If it doesn't, it may be removed, and you may be subject to a range of other actions, including limits of your buying and selling privileges and suspension of your account.

תרגום:

פריטים הנושאים שם מותג רשמי של חברה או לוגו יכולים להיות רשומים כל עוד המוצרים מקוריים והם נמכרים על ידי/ עבור/ או בהסכמת החברה.

אנחנו לא נאפשר להעתקים, פריטים מזויפים, או עותקים לא מורשים להיות רשומים ב- eBay. בקטגורית עותקים לא מורשים נכללים מוצרים פיראטיים, שכפול באופן בלתי חוקי וכל מה שעשוי לפגוע בזכויות יוצרים או סימן מסחרי של מישהו.

לדוגמאות של מה אסור למכור ב eBay, ראה את ההמלצות הנ"ל (ראו בהמשך).

ודא שהרישום שלך עומד בהנחיות. אם לא, ייתכן שהוא יוסר, ואתה עשוי להיות חשוף למגוון פעולות אחרות, כולל הגבלת הרשאות קנייה ומכירה ולהשעיית החשבון.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 • Backup or archival copies of software
 • Bootleg recordings from concerts or other live shows 
 • Counterfeits, fakes, or replicas of brand name items (for example, a purse bearing the Chanel name or logo that wasn't made by Chanel)
 • Counterfeit electronics (like cell phones) or software
 • Counterfeit replacement parts or consumables that weren't made by the manufacturer that the items are labeled with
 • Digital copy only discs or codes (originally sold as part of a Blu-ray or DVD combo package)
 • Fake autographs
 • Media (such as CDs, DVDs, flash drives or any other recordable media) containing scanned pages from a book, magazine, manual, or other copyrighted materials that you didn't create
 • Unauthorized or pirated copies of things like:
 1. Movies or videos
 2. Audio books and ebooks
 3. Music CDs, MP3s, MP4s
 4. Photos
 5. Software
 6. TV programs (including CDs or DVDs containing shows that were taped from television)
 7. Video games

אני לא אתרגם את כל רשימת המוצרים שאסור למכור באיביי,  אלא רק את הסעיף הקשור לעניין מוצרי איפור וטיפוח, אביזרים, אופנה וכד':


"זיופים, או העתקים של פריטי מותג (למשל, ארנק הנושא את שמו שאנל או לוגו על מוצר שלא נוצר על ידי שאנל)"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אז איך בכל זאת תוכלו לדעת אם המוצר מקורי או מזויף?

כאשר אתן רוצות מוצר כלשהו, גללו את הדף מעט למטה לחלק של תיאור המוצר (Description) וחפשו את השדה Brand (מותג). 

אם בשדה זה רשום שם המותג שאתן מחפשות - זה מקורי. במידה ורשום Unbranded - המוצר אינו ממותג ומן הסתם זיוף או דיופ. זה כל מה שאתן צריכות לעשות כדי לדעת אלו מוצרים אתן רוכשות מאיביי. מאוד מומלץ לבדוק זאת לפני הרכישה משום שאם רכשתן מוצר עליו נרשם Unbranded לא תוכלו לתבוע החזר כספי או לדווח על המוכר.

מקווה שהפוסט הועיל לכן ואשמח אם תשתפו אותו בקבוצות האיפור והטיפוח השונות.
מוזמנות לעקוב אחרי בדף הפייסבוק או באינסטגרם.

ביי בינתיים. נשיקות!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה